3. Grobnička regata 2008
3.GROBNIČKA REGATA – PAŠTEKIN MEMORIJAL 2008
Kao jedan od organizatora ove regate ne mogu donositi sud o uspješnosti regate, postoje li propusti, nedostaci, pretjerivanja, potrebe za promjenama. Objektivni promatrači bi nam u tome pomogli prijedlozima, sugestijama i konstruktivnim kritikama. Svi koji su nas u subotu posjetili u Črišnjevu i koji su se s nama družili pozvani su dati svoje mišljenje o protekloj regati ne bi li sljedeća regata bila bolja, zanimljivija, prihvatljivija.
Do sada smo samo čuli prijedloge vezane za alternativnu rutu što ćemo svakako uzeti u obzir iduće godine…
Kad se osvrnemo na posjećenost drugih regata ove regije, i ove godine, kao i prethodnih, zadovoljni smo brojem sudionika. Startale su 52 posade, no ciljem je prošlo samo najboljih 8 zbog vjetra koji nas je nažalost zaobišao iako se na početku nije tako činilo. Međutim, nakon treće bove zavladala je totalna bonaca i počele su muke i prženje na suncu. Od starta pa ispod mosta i dalje uz Marka vodila se zanimljiva borba sa puno promjena i prokreta. Teško je govoriti o silnoj vještini jer je po mom sudu ipak sreća bila presudan faktor u pronalaženju prave rute.
Lagane regatne jedrilice koje su se na vrijeme izvukle do friškog maestrala odjednom su krenule i odvojile se od ostalih. Na Tempesti smo imali sreću i našli se u toj vodećoj grupi koju je povela RIKA VELA. Iskusna ekipa iz Galeba sa kormilarom Josipom Pletešom znala je vodstvo zadržati do kraja. Ovo im je bila prva regata s novuređenom Fiumankom i novim glavnim jedrom golemih dimenzija. I eto, “prvo pa muško”. Čestitamo! Nas je nakon Omišlja pretekao Code 7, dok je Robi na BABY BLUE vodio bitku sa većim OŠTROM i uspio sačuvati odlično 4.mjesto. Do cilja su još uspjeli doći MALINSKA kao šesta, DSK sedmi i UFO RELOADED osmi u ukupnom poretku.
Zbog već poznatih neprilika većina ipak nije uspjela završiti regatu u zadanom roku pa se utjeha (ili slavlje) tražila u pivu koje smo točili u Črišnjevu. U isto vrijeme ekipa iz Turističke zajednice Općine Čavle pripremala je palentu kumpiricu dok su vatrogasci dovukli poljsku kuhinju s već skuhanim kapuzom i fažolom (veliko Hvala Franku Mavrincu) i fešta je počela. Dakako, nije moglo proći bez Dondolaša koji su nam odradili važan dio posla u realizaciji naše regate. Na bini su se smjenjivali Mađo i njegov band te gosti iz Zagreba, naši prijatelji okupljeni u grupi “Obični ljudi”. Svirka je potrajala do dugo u noć.
Istakao bih da je na regati nastupilo 12 posada koje jedre za naš klub…ima li ko jači???
Nedjelja nam je isto tako bila radna, ali manje zabavna i privlačna. Trebalo je očistiti parkiralište, razvoziti stolove, binu i opremu čime je završilo još jedno izdanje Grobničke regate.
I na kraju, želimo se zahvaliti svim sponzorima koji su nam pomogli realizirati našu regatu.
Naši fotografi su pokušali snimiti sve sudionike regate pa smo i objavili gotovo sve jedrilice koje su nastupile. Isprike vlasnicima ukoliko smo zamjenili koje ime i onima čije fotografije ipak nemamo.
T.































































